گزارش تکمیلی سومین جشنواره‌ی موسیقی بومی البرزنشینان لیلِم

«لیلِم» در گویش مازندرانی، به زمین‌های تازه آباد شده و سرزمین‌های پوشیده از جنگل گفته می‌شود. نامِ ليلِم، رويش گياه و سرسبزي را به ذهن متبادر مي‌كند.

جشنواره موسیقی بومی البرزنشینان - لیلِم، به‌دنبال گسترش فرهنگ و هنر بومی استان مازندران، کشف و پرورش استعدادهای ناشناخته، ایجاد نشاط اجتماعی در منطقه و رونق صنعت گردشگری بومی، پس از موفقیت در برگزاری دو دوره‌ی پیشین، سومین گام خود را به کوششِ «شرکت فرهنگی و هنری نسیم مهرآوا» در مرداد ماهِ 1397 برداشت.

فراخوان جشنواره 31 اریبهشت ماهِ 1397 منتشر و مهلت ارسال آثار هنرمندان تا 20 تیرماه نظر گرفته شد. این جشنواره شامل دو بخش جنبی و رقابتی بود. بخش رقابتیِ انفرادی شامل رشته‌های دوتار، دسرکوتن، سرنا، غرنه، کمانچه محلی، للِه‌وا، تشت‌نوازی، آواز محلی، مقالات پژوهشی، منظومه‌خوانی و گروه‌نوازیِ مازندرانی بود که در این مدت، 162 هنرمند مازندرانی در رشته‌های انفرادی و 11 گروه مازندرانی ثبت‌نام شدند.

پس از پایان مهلت ارسال آثار، هیئت انتخاب جشنواره شامل آقایان عسگری آقاجانیان میری، فضل الله دهقان، مسلم فهیمی، ارسلان طیبی، یحیی قدیری و محمدابراهیم عالمی، پس از بررسی آثارِ راه یافته به دبیرخانه‌ی جشنواره، تعداد 111 هنرمند را جهت شرکت در بخش انفرادی و 8 گروه مازندرانی را جهت شرکت در بخش رقابتی انتخاب کردند.

در بخش جنبی، 8 گروه مازندرانی و 12 گروه غیر مازندرانی در قسمت موسیقی البرزنشینان (مازندران، گیلان، گلستان، سمنان، البرز)، گروه‌های موسیقی نواحی (هرمزگان، سیستان و بلوچستان، خراسان و لرستان) و گروه‌های موسیقی بین‌الملل (جمهوری آذربایجان، افغانستان و قزاقستان) حضور داشتند.

در نظر گرفتنِ بخش مقالات پژوهشی و منظومه‌خوانی در بخش رقابتیِ جشنواره، به غنای آن افزود. همچنین شناسایی و معرفی اساتید و آموزشگاه‌های برتر در زمینه پرورش هنرمندانِ موسیقی بومی، از اتفاقاتِ مثبتِ این دوره بود.

این جشنواره شامل 18 اجرا در بخش رقابتی و 41 اجرا در بخش جنبی در شهرستان‌های ساری، بهشهر، رامسر، بابلسر، چالوس و سمنان، بود. 26 گروه موسیقی در بخش البرزنشینان، نواحی و بین‌الملل، در دبیرخانه‌ی جشنواره‌ی لیلِم ثبت‌نام شده و در مجموعِ بخش انفرادی و گروهی، 332 هنرمند، هنرنمایی کردند.

 

تعداد کل هنرمندان بخش انفرادی لیلم 3

 

رشته

ثبت نام شده

راه یافته به بخش رقابتی

    1           

آواز محلی

43

29

    2           

دسرکوتن

23

21

    3           

دوتار

26

24

    4           

سرنا

6

5

    5           

غرنه

4

4

    6           

کمانچه محلی

13

13

    7           

تشت‌نوازی

20

13

    8           

للـه وا

23

18

    9           

منظومه خوانی

2

2

  10          

مقاله‌نویسی

2

2

مجموع

162

131

 

 

 

گروه‌های موسیقی مازندرانی حاضر در بخش رقابتی لیلم 3

 

شهر

نام سرپرست

نام گروه

 
 

آمل

ژاله احمدی ایرایی

آیشم

 

سوادکوه

کریم کمالی فر

اساره سو

 

ساری

زهرا نبوی

ماتینا

 

ساری

حسین جهانی نسب

تی تی وا

 

جویبار

حسین فتحی چراتی

روجا

 

بهشهر

خیرالله قاسمی گرجی

هرائی

 

آمل

مصطفی مهدوی

ماه تیسا

 

ساری

امین باکویی

تبری نوا

 

 

 

گروه‌های حاضر در بخش جنبی جشنواره لیلم 3

بین الملل

البرزنشین

موسیقی نواحی

ردیف

افغانستان (افغانستان سلام)

حمید سائل

گلستان (نجوای کتول)

محمدرضا برزگر

هرمزگان (کیدی)

خالو قنبر راستگو

1

جمهوری آذربایجان (ساوالان)

عباس رسول‌زاده

گیلان (گیل و آمارد)

ناصر وحدتی

سیستان و بلوچستان (ساحل دلنوازان مکران)

محمد بلوچ‌نسب

2

قزاقستان

غفور قزاق

ترکمن (مقامچیلار)

طواق سعادتی

لرستان (سور نای)

احسان عبدی‌پور

3

--

علی‌آباد (آوای اصلان کتول)

علی اصلان کتولی

بخشی خراسان

حسین ولی‌پور

4

--

البرز (رومانو)

نصرت‌الله زرگر

--

5

--

سمنان (فانوس)

علی نبوی

--

6

 

 

جدول اجراهای بخش رقابتی لیلم 3

تاریخ

ساعت

انفرادی

گروه نوازی

دوشنبه      1/5/97

14 - 9:30

دسرکوتن، کمانچه، غرنه، سرنا

آیشم، تبری نوا، ماتینا

سه شنبه   2/5/97

14 - 9:00

دوتار، تشت نوازی، منظومه خوانی

اساره سو، تی‌تی وا، روجا

چهارشنبه 3/5/97

14 - 9:00

آواز، للـه وا

ماه‌تیسا، هرایی

 

زمان‌بندی اجرای گروه‌های بخش جنبی

سومین جشنواره‌ی موسیقی بومی البرزنشینان - لیلِم

نام شهر

روزهای هفته

دوشنبه 1/5/97
ساعت 21:00

سه شنبه 2/5/97
ساعت 21:00

چهارشنبه 3/5/97
ساعت 21:00

پنج شنبه 4/5/97 (هلال احمر)
ساعت 18

پنج شنبه 4/5/97 (بوستان ولایت)
ساعت 21:00

جمعه

5/5/97

ساری

آیشم (مازندران)
افغانستان سلام (افغانستان)
ساوالان (جمهوری آذربایجان)

نجوای کتول (گلستان)

اساره سو (مازندران)
گیل و آمارد (گیلان)
سور نای (لرستان)
رومانو (تهران)

هرایی (مازندران)
کیدی و هرمزگان (هرمزگان)
بخشی (خراسان)
ساحل دلنوازان مُکران (سیستان و بلوچستان)

منظومه خوانی مازندران
(آقایان طیبی، علمباز، فهیمی)

افغانستان سلام (افغانستان)
بخشی (خراسان)
سرنا و دسرکوتن مازندران

کیدی و هرمزگان (هرمزگان)

قزاقستان
افغانستان سلام (افغانستان)
گیل و آمارد (گیلان)
رومانو (تهران)

تی‌تی‌وا (مازندران)

مقامچیلر (بندر ترکمن)

اختتامیه سومین جشنواره‌ی موسیقی بومی البرزنشینان - لیلِم

بهشهر

-

-

آیشم (مازندران)
گیل و آمارد (گیلان)
افغانستان سلام (افغانستان)

-

ماتینا (مازندران)
ساحل دلنوازان مُکران

(سیستان وبلوچستان)
آوای اصلان کتول (گلستان)

بابلسر

اساره سو (مازندران)
گیل و آمارد (گیلان)
آوای اصلان کتول (گلستان)

تی‌تی‌وا‌‌ (مازندران)

افغانستان سلام (افغانستان)

تبری‌نوا (مازندران)
سور نای (لرستان)
ساوالان (جمهوری آذربایجان)

قزاق (قزاقستان)

-

-

چالوس

-

-

-

ماه‌تیسا (مازندران)
ساوالان (جمهوری آذربایجان)

رامسر

-

-

-

سور نای (لرستان)

روجا (مازندران)

 

روز اول جشنواره

نخستین روزِ سومین جشنواره‌ی موسیقی بومی البرزنشینان لیلِم ساعت 9:30 صبح روزِ دوشنبه 1/5/97 در محل سالن هلال احمر ساری برگزار شد. هنرمندانِ رشته‌های دسرکوتن، کمانچه محلی، سرنا و غرنه در سه رده بندی سنی زیر 12 سال، 12 تا 19 سال و بالای 19 سال توسط دبیرخانه‌ی جشنواره پذیرش شده و در حضور داوران و علاقمندان به موسیقی بومی مازندران با یکدیگر به رقابت پرداختند. پس از پایان بخش انفرادی، گروه‌های آیشم، تبری‌نوا و ماتینا به اجرای قطعات خود پرداختند. زمان در نظر گرفته شده برای هر هنرمند در بخش انفرادی 3 تا 5 دقیقه و در بخش گروهی، 15 دقیقه بود و رقابت‌ها تا ساعت 15:30 دقیقه به طول انجامید و آراء داوران توسط دبیرخانه‌ی جشنواره دریافت و به‌صورت محرمانه بایگانی شد.

هیئت داروان روزِ نخست لیلم 3

ردیف

سرنا

غرنه

دسرکوتن

کمانچه محلی

گروه‌نوازی مازندران

1

ارسلان طیبی

لطف‌الله سیفی

فضل‌الله دهقان

فضل‌الله دهقان

فضل‌الله دهقان

2

یحیی قدیری

یحیی قدیری

ارسلان طیبی

بهمن‌یار شریفی

عسگری آقاجانیان

3

پیمان بزرگ‌نیا

پیمان بزرگ‌نیا

پیمان بزرگ‌نیا

پیمان بزرگ‌نیا

ارسلان طیبی

4

--

--

--

--

رجب رمضانی

5

--

--

--

--

بهمنیار شریفی

6

--

--

--

--

پیمان بزرگ‌نیا

بخش جنبی در روز نخست جشنواره با اجرای گروه‌های موسیقی آیشم از مازندران، افغانستان سلام از کشور افغانستان، ساوالان از جمهوری آذربایجان و نجوای کتول از استان گلستان، ساعت 21:00 در محل آمفی‌تئاتر روبازِ بوستان ولایت ساری کار خود را آغاز کرد. تعداد 3500 شهروند ساروی اجرای این گروه‌های موسیقی را از نزدیک به تماشا نشستند. همچنین به‌طور همزمان در شهرستان بابلسر، گروه‌های موسیقی اساره سو از مازندران، گیل و آمارد از گیلان و آوای اصلان کتول از استان گلستان در محل هتل میزبان بابلسر برای شهروندان علاقمند به موسیقی بابلسری به اجرای موسیقی زنده پرداختند.

 

روز دوم جشنواره

دومین روز از لیلِم 3، سه‌شنبه 2/5/97 ساعت 9:00 صبح در محل سالن هلال‌احمر در بخش رقابتی آغاز شد. هنرمندانِ رشته‌های انفرادی دوتار، تشت‌نوازی، منظومه‌خوانی در سه رده بندی سنی زیر 12 سال، 12 تا 19 سال و بالای 19 سال و نیز گروه‌های موسیقی اساره‌سو، تی‌تی‌وا و روجا در حضورِ داوران و علاقمندان به موسیقی بومی مازندران به اجرای برنامه پرداختند و هیئت محترم داوران پس از بررسی اجرای هنرمندان امتیازات خود را ثبت و به دبیرخانه‌ی جشنواره ارائه نمودند.

هیئت داروان روزِ دوم لیلم 3

ردیف

دوتار

منظومه‌خوانی

تشت‌نوازی

گروه‌نوازی مازندرانی

1

مسلم فهیمی

محمدرضا اسحاقی

فضل‌الله دهقان

فضل‌الله دهقان

2

نصیر شیردل

فضل‌الله دهقان

عسگری آقاجانیان

عسگری آقاجانیان

3

محمدرضا اسحاقی

پیمان بزرگ‌نیا

پیمان بزرگ‌نیا

ارسلان طیبی

4

پیمان بزرگ‌نیا

--

--

رجب رمضانی

5

--

--

--

بهمنیار شریفی

6

--

--

--

پیمان بزرگ‌نیا

بخش جنبی دومین روزِ لیلم 3، روز سه‌شنبه در شهرستان ساری با اجرای گروه‌های موسیقی اساره سو از مازندران، گیل و آمارد از گیلان، سور نای از استان لرستان و رومانو از تهران، ساعت 21:00 در محل آمفی‌تئاتر روبازِ بوستان ولایت ساری برگزار شد.

روز سوم جشنواره

آخرین روزِ رقابت‌های هنرمندانِ لیلِم 3 در روز چهارشنبه 3/5/97، با اجرای هنرمندان رشته‌های للِه‌وا، آواز محلی در سه رده بندی سنی زیر 12 سال، 12 تا 19 سال و بالای 19 سال  و گروه‌های موسیقی ماه‌تیسا و هرایی ساعت 9:00 صبح در محل سالن آمفی‌تئاتر هلال احمر ساری آغاز شد. رقابت‌های این روز تا ساعت 14:00 به طول انجامید و هیئت محترم داوران، هنرمندان را ارزیابی و امتیازات ایشان را به دبیرخانه‌ی جشنواره ارائه نمدند.

ردیف

للـه‌وا

آواز محلی

گروه‌نوازی مازندرانی

1

ارسلان طیبی

عسگری آقاجانیان

فضل‌الله دهقان

2

مسلم حاتم

ابوالحسن خوشرو

عسگری آقاجانیان

3

پیمان بزرگ‌نیا

محمد ابراهیم عالمی

ارسلان طیبی

4

--

پیمان بزرگ‌نیا

رجب رمضانی

5

--

--

بهمنیار شریفی

6

--

--

پیمان بزرگ‌نیا

بخش جنبیِ سومین روزِ لیلم 3، شامل اجرای گروه‌های موسیقی هرایی از استان مازندران، کیدی و هرمزگان از استان هرمزگان و ساحل دلنوازان مکران از استان سیستان و بلوچستان و همچنین منظومه‌خوانی بخشی خراسان توسط استاد حسین ولی‌نژاد بود. این اجراها با استقبال پرشور و 4000 نفری ساروی‌ها در محل آمفی‌تئاتر روباز شهر ساری در بوستان ولایت این شهر برگزار شد. همچنین به‌طور همزمان، گروه‌های موسیقی آیشم از مازندران، گیل و آمارد از گیلان و افغانستان سلام از افغانستان در مجتمع بصیرت شهرستان‌ بهشهر و گروه‌های موسیقی تبری‌نوا از مازندران، سور نای از لرستان و ساوالان از جمهوری آذربایجان در هتل میزبان بابلسر برای علاقمندان به موسیقی به اجرای برنامه زنده پرداختند.

 

روز چهارم جشنواره

در صبح چهارمین روز از سومین جشنواره‌ی موسیقی بومی البرزنشینان - لیلِم، هیئت محترم داوران، در محل شرکت فرهنگی و هنری نسیم مهرآوا گرد هم آمده و با نظارت دبیرخانه‌ی جشنواره، به جمع‌بندی امتیازات هنرمندان پرداختند. در پایان این نشست، برگزیدگان نهایی بخشِ رقابتی این جشنواره توسط هیئت داوران مشخص شدند.

چهارمین روز از لیلِم 3، در دو محل در شهر ساری و به‌طور همزمان در شهرهای بهشهر، چالوس و رامسر روز پرمشغله‌ی این جشنواره در بخش جنبی بود. این اجراها از ساعت 18:00 با منظومه‌خوانی مازندرانی توسط ارسلان طیبی، حسین علمباز و مسلم فهیمی، منظومه‌خوانی بخش خراسان توسط حسین ولی‌نژاد، اجرای گروه‌های موسیقی کیدی و هرمزگان از استان هرمزگان و افغانستان سلام از کشور افغانستان در محل سالن همایش های مجتمع دنیای آرزوی ساری آغاز شد. ساعت 21:00 روز پنجشنبه، گروه‌های موسیقی قزاق از کشور افغانستان، گیل و آمارد از استان گیلان، رومانو از تهران، تی‌تی‌وا از مازندران و مقامچیلر از بندر ترکمن در محل بوستان ولایت ساری برای شهروندان ساروی به اجرای برنامه زنده پرداختند. همچنین به‌طور همزمان گروه‌های موسیقی تی‌تی‌وا از مازندرن، ساحل دلنوازان مکران از سیستان و بلوچستان و آوای اصلان کتول در مجتمع بصیرت شهرستان بهشهر، گروه‌های موسیقی ماه‌تیسا از استان مازندران و ساوالان از کشور جمهوری آذربایجان در محل رادی دریای شهرستان چالوس و گروه‌های موسیقی سورنای از استان لرستان و روجا از استان مازندران در محل باغ ملی رامسر برای علاقمندان به موسیقی این شهرستان‌ها به اجرای موسیقی زنده پرداختند.

 

 

 

 

اختتامیه جشنواره

اختتامیه‌ی جشنواره در روز جمعه 5/5/97 در محل سالن همایش‌های مجتمع دنیای آرزو ساری برگزار شد. آقایان محمد اسلامی استاندار محترم مازندران، مجید حسین‌زادگان معاونت محترم سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مازندران، محمود شالویی مدیرکل محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مازندران و هنرمندان سرشناس استان در حوزه موسیقی و شعر از میهمانان ویژه‌ی این برنامه بودند.

استاندار مازندران در اختتامیه جشنواره لیلم اظهار کرد: برگزاری جشنواره‌های فرهنگی هنری، حفظ میراث ماندگار است. محمد اسلامی با اشاره به اینکه جاری سازی و زنده نگه داشتن میراث تاریخی و فرهنگی اقدام ارزشمندی است، افزود: تهاجم فرهنگی همه داشته‌های ملت‌ها را به یغما می‌برد و ملتی زنده می‌ماند که میراث خود را حفظ کند و این جشنواره‌ها به تحقق این هدف کمک می‌کند. وی ادامه داد: در حوزه موسیقی جشنواره‌های این‌چنینی می‌تواند محیط نشاط‌‌بخشی بین خانواده‌ها به وجود بیاورد که ارزشمند است اما محافظت میراث فرهنگی و جلوگیری از بدعت‌گذاری‌هایی که می‌تواند به شکل تخریب باشد مهم‌ترین بخش جشنواره است. این مسئول تصریح کرد: هویت و تاریخ یک ملت همواره می‌تواند مورد تاراج قرار گیرد که در گذشته هم چنین شده است اما همت و غیرت ایرانی توانسته این میراث را حفظ کند. استاندار مازندران یادآور شد: امروز در عصر انفجار اطلاعات و فضای مجازی نباید احساس کنیم استفاده از این فضا غنای فرهنگی متناسب با سلایق مردم به وجود می‌آید. وی با بیان اینکه نباید ساده‌اندیشانه از کنار این فضا عبور کنیم، گفت: باید بستر برگزاری چنین جشنواره‌هایی فراهم باشد تا هنرمندان ما به شکل زنده هنر خود را به نمایش بگذارند و بهترین‌ها مورد تشویق قرار گیرند و رقابت برای زنده نگه داشتن هنر و فرهنگ ایرانی برقرار باشد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در این مراسم گفت: موسیقی فطرت انسان را آشکار می‌کند. محمود شالویی با اشاره به اینکه موسیقی پیوند دهنده است، نوایی که از دل آدمی بر‌می‌خیزد و فطرت او را آشکار می‌کند موسیقی است، اظهار کرد: موسیقی زبان بی‌زبانان نیست، زبانی است که وصل می‌کند. وی خاطرنشان کرد: این جشنواره را در حالی برگزار می‌کنیم که هنرمند بزرگ این خطه، استاد خوشرو در بستر بیماری است و برای این هنرمند والامقام دعای سلامت داریم. شالویی در پایان ابراز امیدواری کرد لیلم در سال آینده به شکل بهتری ادامه یابد.

مدیر اجرایی سومین جشنواره لیلم و مدیرعامل شرکت فرهنگی هنری نسیم مهرآوا به‌عنوان بنیان‌گذار این جشنواره، در این مراسم گفت: ۲۷ هزار نفر از برنامه‌های سومین جشنواره لیلم استقبال کردند. محمد غلامی افزود: لیلم دریچه جدیدی به گردشگری مازندران است و امیدواریم این روند شکل گیرد. وی با بیان اینکه ۵۹ اجرای گروهی در جشنواره لیلم برگزار شد، گفت: در ۶ شهر مازندران این هنرمندان برای مردم برنامه اجرا کردند که مورد استقبال قرار گرفت. مدیر موسسه فرهنگی هنری نسیم مهرآوا در پایان گفت: از مسئولان تقاضا داریم جشنواره لیلم در تقویم فرهنگی و هنری استان مازندران قرار گیرد چراکه برای تامین اعتبار برگزاری این جشنواره با مشکلاتی مواجه بودیم.

 قرائت بیانیه‌ی هیئت محترم داوران، تجلیل از داوران بخش رقابتی این دوره، تجلیل از سه هنرمند پیشکسوت عرصه‌ی موسیقی بومی (آقایان ارزمون شکارچیان، شعبان نیکخو و خانم صبح‌النسا دهقان)، للِه‌وا نوازی ارسلان طیبی و دوتار نوازی استاد ولی‌نژاد از خراسان، پخش کلیپ یادبود اساتید فقید مازندران (احمد محسن‌پور، آقاجان فیوج‌زاده، حسینعلی طیبی و محمدصادق اسحاقی)، تجلیل از گروه‌های موسیقی بخش جنبی و... از برنامه‌های دیگر این مراسم بود.

در مهم‌ترین بخش از اختتامیه‌، برگزیدگان نهایی سومین جشنواره‌ی موسیقی بومی البرزنشینان – لیلِم اعلام و مورد تجلیل قرار گرفتند.

در پایان، گروه موسیقی اساره‌سو، برترین گروهِ بخش رقابتی این جشنواره به اجرای موسیقی زنده پرداخت.

برگزیدگان نهایی گروه‌نوازیِ مازندران

ردیف

رتبه

نام گروه

سرپرست

1

برترین

اساره سو

کریم کمالی‌فر

2

برتر

آیشم

ژاله احمدی ایرایی

3

تی‌تی‌وا

حسین جهانی‌نسب

 

برگزیدگان نهایی رشته دوتار

ردیف

رده سنی

رتبه

نام و نام خانوادگی

1         

بالای 19

برترین

علی‌رضا پورحاجی

2         

مسعود سهرابی قره‌تپه

3         

برتر

علی‌رضا نظری

4         

ابوالفضل غفاری

5         

بین 12 تا 19

برتر

محمدحسین طیبی

6          

پارسا گلستانی

 

برگزیدگان نهایی رشته غرنه

ردیف

رده سنی

رتبه

نام و نام خانوادگی

1

بالای 19

برتر

رضا دیوسالار

2

شایسته تقدیر

امیرمحمد خطیبی

 

برگزیدگان نهایی رشته سرنا

ردیف

رده سنی

رتبه

نام و نام خانوادگی

1

بالای 19

برترین

نورالله یوسفی

2

برتر

محمد الیاسی سرکتی

3

شایسته تقدیر

رامین حافظی رستمی

4

شایسته تقدیر

امیرمحمد خطیبی

5

بین 12 تا 19

برتر

حسین جهانی نسب

 

برگزیدگان نهایی رشته تشت‌نوازی

ردیف

رده سنی

رتبه

نام و نام خانوادگی

1         

بالای 19

برتر

مکرم صائمی

2         

سیده خدیجه مهدی‌زاده دیوا

3         

بین 12 تا 19 سال

برتر

نیایش حسن‌نژاد

4         

زیر 12 سال

شایسته تقدیر

زهرا ذلیکانی

 

برگزیدگان نهایی رشته آواز محلی

ردیف

رده سنی

رتبه

نام و نام خانوادگی

1

بالای 19

برترین

یونس جعفری

1         

برتر

اسماعیل پابوس

2         

احمد طالبی دادوکلائی

3         

شایسته تقدیر موسیقی شرق

محمد اعتمادی راد

4         

بین 12 تا 19

برتر

مهدی کارگر واسکسی

5         

شایسته تقدیر

یونس قریشی امرئی

6          

زیر 12

برتر

آرمان فلاح‌پور

7         

علی‌رضا رمضانی شیرسوار

8         

شایسته تقدیر

نیکان نجفی

 

برگزیدگان نهایی رشته للِه‌وا

ردیف

رده سنی

رتبه

نام و نام خانوادگی

1         

بالای 19

برترین

زمان عابدی

2         

برتر

روح الله قربانی پاشاکلائی

3         

نورالله یوسفی

4         

رحیم دل‌اویز

5         

بین 12 تا 19 سال

برتر

سید ابوالفضل مختاری سنگدهی

6          

رضا کاظمی

7         

زیر 12

شایسته تقدیر

محمدطاها باقری

 

برگزیدگان نهایی رشته دسرکوتن

ردیف

رده سنی

رتبه

نام و نام خانوادگی

1         

بالای 19

برترین

محمدرضا کاظمی لهمالی

2         

برتر

مجید بتیار

3         

توحید حیدری

4         

12 تا 19

برتر

امیررضا طیبی

5         

هستی حسن‌نزاد

6          

متین ذلیکانی

7         

زیر 12

برتر

نگین غفوری واسکسی

8         

پدرام جهانی نسب



برگزیدگان نهایی رشته کمانچه محلی

ردیف

رده سنی

رتبه

نام و نام خانوادگی

1         

بالای 19

برترین

علی فتحی چراتی

2         

برتر

خشایار اسحاقی

3         

فرشید اسکندری

4         

شایسته تقدیر

علی اصلانی کتولی

5         

بین 12 تا 19 سال

برتر

نیایش طالبی دادوکلائی

6          

حسام بتیار

7         

سینا معصوم‌نیا

8         

زیر 12

برتر

مهدیس فقیهیان

 

برگزیدگان نهایی رشته مقاله پژوهشی

ردیف

رده سنی

رتبه

نام و نام خانوادگی

1

بالای 19

برترین

حسن علی‌تبار

 

برگزیدگان نهایی رشته منظومه‌خوانی

ردیف

رده سنی

رتبه

نام و نام خانوادگی

1

بالای 19

برتر

علی‌اکبر حسین‌نژاد

 

سومین جشنواره‌ی موسیقی بومی البرزنشینان لیلِم

ردیف

آموزشگاه برتر در حوزه آموزش موسیقی بومی

1

"آموزشگاه استاد طیبی" به مدیریت آقای ارسلان طیبی

 

 

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
  • هیچ نظری یافت نشد